Виготовлення альтанок
Альтанка от уже кілька століть є найпоширенішим садовим елементом і в наші дні її лідерство серед малих архітектурних форм успішно продовжується. Перед тим як почати будівництво, непогано було б звернутися до професіоналів, які допоможуть зробити вибір і правильно визначити співвідношення всіх складових заміського володіння. Адже архітектурні споруди повинні бути пропорційно до дому, гармонійно вписуватися в композицію ділянки.
Будівництвом деревяних альтанок ми займаємося з 2007року. Перед нами стояло завдання розробити конструкцію, яка буде гармонічно вписуватися в сучасні ландшафти і зручну в транспортуванні та монтажі. Технологію виготовлення альтанки розробляли самі.. Щось знаходили в інтернеті, щось в книжках, а потім підганяли під реалії часу та обставин. Наші перші альтанки були точним повторенням зарубіжних аналогів. Перед Вами зараз великий вибір моделей і якісні фото альтанок, з урахуванням попиту наших замовників і стандартів на пиломатеріали. Доповнимо їх деякими рекомендаціями. Для виготовлення навіть простої, але якісної альтанки необхідний сучасний інструмент. Одним ручним інструментом: фрезер, лобзик, шлиф-машинка не обійтися, потрібен фуговальний верстат, рейсмус, фрезерний верстат, циркулярна пилка зі зміною кота нахилу, вертикальна стрічкова пилка. Клеєні арки, стійки та інші клеені деталі ми робимо на спеціальних пристосуваннях. Для зборки деревяних секцій альтанки необхідно на великому столі зробити точний шаблон, тому що перекіс секції всього в 1 см при монтажі альтанки буде потребувати додаткових ресурсних витрат (часу та зусиль). Підлогу в альтанках слід робити з обрізної дошки а вмощувати дошки з невеликим проміжком. Не слід також сухі дощечки вагонки щільно вставляти в паз, особливо на місці зовнішнього вигину даху «дзвіночок». З мякою покрівлею працювати легко, складно тільки визначити потрібне для альтанки кількість покрівельного матеріалу. На типову шестигранную бесідку (діаметр альтанки 3м.) мякої покрівлі витрачається 6-8 упаковок (~ $ 270). (Ковзани даху альтанки ми закриваємо нарізаними пелюстками.)
Майданчик під альтанку може бути викладений плоским каменем, тротуарним каменем, або плиткою для підлоги, але якщо альтанка (як наша типова) має свій пол, підготовка майданчика може бути обмежена лише вирівнюванням майданчика по уровню. Пиломатеріалу на одну альтанку потрібно близько 2 куб. м., при тому він повинен бути сухим, камерної сушки. Дуже важливо, які матеріали будуть використані для антисептичної обробки та декоративного покриття альтанки. На фарбування альтанки спеціального грунту та акрилової фарби витрачається на суму понад $ 300-600. Всі деталі альтанки ми красимо методом повітряного розпилення низького тиску. Використовуючи пензель, ви ніколи не отримаєте гідного якості і легко можете зіпсувати плоди своєї багатоденної праці. Зібрати альтанку на місці в поодинці важко. У нас при монтажу альтанки участь 4 особи.
Альтанки можуть бути як відкриті так і закриті, з деревяною підлогою або підлогою з каменю, з меблями чи без, мангалом, барбекю, каміном. Ми зараз можемо виготовляти всі види альтанок чи комбінацій. Майданчик, на який будуть спиратися стовпи альтанки повинен бути строго в горизонтальній площині, а середину бажано зробити злегка опуклою, щоб не затікає вода. При установці альтанки на камінь під стовпи підкладиваются обрізки мякої покрівлі липкою стороною догори. Виступаюча частина обрізається. Таким чином торець стовпа альтанки охороняється від вологи і від вимивання антисептичного складу та смол деревини. Кріплення стовпів альтанки до поверхні підлоги потрібно в основному тільки для підвищення «вандалоустойчівості». Деревяний дах шестигранної чи восьмигранної альтанки, з мякою покрівлею важить більше 150-300 кг. З огляду на це можна припустити, що альтанка витримає сильну вітрове навантаження. Велика маса снігу, що може скопитися на даху альтанки створює сили, спрямовані на розрив даху альтанки і, чим менше нахил даху, тим більше це навантаження. Зверніть особливу увагу на посилене кріплення секцій даху альтанки між собою в нижній частині крокв. Ми користуємося гнучкою ціновою політикою і поряд з готовими альтанками (100% під ключ) пропонуємо деревяні садові альтанки – напівфабрикати , потребує фарбування та покрівлі або дах альтанки може бути просто з вагонки.